ابراز وجود کنیم نویسنده: shahram asghari شهرام اصغری - ۱۳٩٤/۳/۱۸

در رسانه های جدید ابراز وجود کنیم


مردم ما اگر به جای کپی پیست کردن پیام های بیهوده کمی برای بهبود معیشت خودشون مطالعه و تحقیق می کردند، کلاس میرفتند , فکر میکردند , و نگاهشون رو به زندگی تغییر میدادند , خیلی سریع تر نتیجه میگرفتند .

 کار برخی از ما مردم شده شایعه پراکنی و کپی پیست کردن مطالبی که یک دینار هم نمی ارزد.
عده ای هم در خفا نشسته اند و هوش و ذکاوت ایرانیان را اندازه گیری میکنند .
شعر نو مینویسند و زیرش نام مولانا را میگذارند میگویند یک انرژی مثبت از مولانا تقدیم به شما و میفرستند توی گروه ها و به سرعت انتقال بی اندیشه مردم می خندند.

یا جمله ای از جلال آل احمد را بر میدارند نام صادق هدایت زیرش میگذارند .
یا از مجلات و صفحات زرد , جملات زرد بر میدارند نام کوروش و شریعتی را بر آن میگذارند و در میان مردم شیوع میدهند .

شبکه های اجتماعی اگر به خوبی هدایت شوند سرعت رشد جامعه را زیاد می کنند.
اوایل اخبار بدون منبع هم به وفور در این فضاها کپی می شد اما اکنون اکثرا مردم دیگر اقدام به کپی پست های بدون منبع نمی کنند!
 اوایل وقتی یک نفر خبر می نوشت فلان بازیگر ستاره مرده است! اکثریت کاربران در صفحات مجازی کپی پیست می کردند و نمی دانستند خبر درست است یا نه!؟ اما در همین چند ماه اکثر کاربران ابتدا دنبال منبع و صحت خبر می گردند و بعد آن را منتشر می کنند.

اکنون مردم با خطا و آزمون در این فضاها رشد و فرهنگ سازی می کنند و با افزودن بر مطالعات خود دیگر دنبال جک و طنز نیستند و به دنبال اخبار مفید و مطالب آموزشی هستند.

اکنون دانشجوها و اساتید کشور گروه های فرهنگی ، خبری و آموزشی خوبی تشکیل داده اند و دیگر به جک های لری ، ترکی و ... بهایی نمی دهند.

اگر می خواهیم کشورمان متحول شود جامعه جوان ایران باید بیش از این کتاب و مجله بخواند و بر دانش و مطالعات خود بیفزاید.
باید بیش از این در فضاهایی که به تکامل افکار و نگرش ما کمک میکند حاضر شویم و احساس مسئولیت کنیم و گروه های خبری موثر و خوبی بسازیم و بی تفاوت نباشیم.

حتما اگر زمان زیادی را در اینترنت و فضای مجازی هستیم این فضا را به جایگاهی برای رشد و آگاهی مان تبدیل کنیم .

دوستان من , عزیزانم , مغزهای ما هم مانند شکم هایمان نیازمند غذا و خوراک هستند .
مغز های ما هم مانند بدنمان نیازمند پوششی از آگاهی و دانش فاخر است .

اگر میخواهید ثروتمند شوید , اگر میخواهید زندگی آرام داشته باشید , اگر میخواهید برای خودتان اهداف و رویاهایی ترسیم کنید و به آنها برسید , اگر میخواهید زندگی تان از آنچه هست بهتر شود:

هیچ راهی ندارید جز اینکه کتاب و پست های مفید را بخوانید , کلاس بروید و در رسانه های جدید ابراز وجود کنید تا در معرض رویدادهایی قرار بگیرید که نگاه و تفکر شما را به دنیای پیرامون تغییر دهد .متاسفانه برخی از ماها تبدیل شده ایم به مردم پر ادعایی که هیچ تلاشی برای شکوفایی و رشد خود نمیکنیم اما برای همه چیز ابراز عقیده میکنیم .
 و از همه عالم و دنیا طلب کار هستیم که چرا وضعیت مملکت ما چنین است و چنان!

دوست من , عزیز من , جان من !! مملکت یعنی برآیند من و تو . یعنی بروز و ظهور خرد و آگاهی من و تو . وقتی من و تو حاضر هستیم به لباس و پوشاک و آرایش و ظاهر خود با تمام توان برسیم و بالاترین هزینه ها را بکنیم

 ولی برای خریدن یک کتاب ده هزار تومانی , یا یک سی دی آموزشی یا حضور در یک کلاس یا رفتن به مشاوره , میخواهیم جان به جان آفرین تسلیم کنیم , چه توقعی داری که سرزمین اجدادی من و تو آباد شود ؟
بیایید با حضور در فضاهای مجازی و تشکیل گروه های سازنده و مفید بر دانش و بینش خودمان نسبت به دنیایی که در آن زندگی می کنیم بیفزاییم.

بامید ایرانی آباد و سرفراز...

ویرایش پست جالب امیرفریدون نصرتی
پژوهشگر و مشاور مدیریت افکار عمومی
اردتمند شهرام الف
💐💐🌴🌴✅✅

نحوه تغییر لینک دعوت

ساخت یوزرنیم در تلگرام

دیگر به دوستان جدید شماره ندهید

ناشی ها تلگرام فارسی نصب کنند

قفل تلگرام واجب است

ساخت گروه در تلگرام

نصب تلگرام روی کامپیوتر

نکته های مهم و امنیتی تلگرام

نصب تلگرام در صفحه دسکتاپ

نکته مهم تلگرامی

نحوه نظر دادن به پست ها

قطع صدا و ویبره تلگرام

ساخت بایگانی شخصی در تلگرام

نکته های مهم تلگرام

طریقه ساخت یوزرنیم در تلگرام

سبقت تلگرام از فیس بوک

 

 


تلگرام، آموزش تلگرام، تلگرام telegram، telegram، تلگرام فارسی، نکته های مهم و امنیتی تلگرام، آموزش تصویری نصب تلگرام روی کامپیوتر، how install telegram on pc، نصب تلگرام روی کامپیوتر، تلگرام روی کامپیوتر، ساخت گروه در تلگرام، آموزش ساخت گروه در تلگرام، گروه در تلگرام، قفل تلگرام واجب است، قفل تلگرام، قفل صفحه تلگرام، آموزش قفل صفحه تلگرام، ناشی ها تلگرام فارسی نصب کنند، تلگرام فارسی نصب، تلگرام فارسی خوب است یا، دیگر به دوستان جدید شماره ندهید، ساخت یوزرنیم، نحوه تغییر لینک دعوت، نحوه تغییر لینک دعوت به گروه، اگر از کامپیوتر وارد تلگرام شما شوند، اگر از کامپیوتر وارد تلگرام، terminate all other sessions، فیلم و mp3 در تلگرام کجا سیو می شوند؟، فیلم و mp3 در تلگرام، محل ذخیره فیلم در تلگرام، سبقت تلگرام از فیس بوک، طریقه ساخت یوزرنیم در تلگرام، یوزرنیم در تلگرام، آموزش telegram، نکته های مهم تلگرام:، http://telegram، ساخت بایگانی شخصی در تلگرام، نحوه ساخت بایگانی شخصی در تلگرام، قطع صدا و ویبره تلگرام، نحوه قطع صدا و ویبره تلگرام، نحوه نظر دادن به پست ها، نحوه نحوه نظر دادن به پست ها، نکته مهم تلگرامی، گروه تلگرام، فیس بوک، settings، اینستاگرام
  نظرات ()